Žaliųjų idėjų festivalis 2022

Birželio 5-ąją, Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, Tauragės PMMC ir STEAM centro komandą Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija pakvietė dalyvauti Žaliųjų idėjų festivalyje 2022.

Žaliųjų idėjų festivalio tikslas – supažindinti visuomenę su aplinkosaugos inovacijomis, žaliosiomis iniciatyvomis ir projektais. Čia atsiveria erdvė diskutuoti, mokytis bei atrasti būdus, kaip žaliąsias idėjas pritaikyti kasdienybėje.

Mūsų STEAM centro tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos laboratorijos metodininkas Antanas Kiniulis ir laborantas Sigitas Ozgirdas pristatė edukacines priemones, kurių pagalba mokiniai yra supažindinami su saulės ir vėjo kuriama energija. Tačiau daugiausia dėmesio sulaukė dviratis, kuris kuria energiją ir gamina elektrą naudodamas žmogaus raumenų jėgą. Dėl šio unikalaus laboratorijoje edukaciniams tikslams sukurto prietaiso sulaukėme ne tik daugelio dalyvių, bet ir LNK žinių korespondentų susidomėjimo bei turėjome galimybę  pasirodyti LNK žinių žiūrovams.

Džiaugiamės dar tik pirmus metus pradėjusia veikti vienintele tokia laboratorija Lietuvoje ir komandos išradingumu kuriant edukacines priemones. Tikimės, kad sulaukus reikiamo finansavimo, artimiausiu metu „Žalioji“ laboratorija turės ne tik pagal projektą numatytą lauko klasę, kuriai reikalingą elektros energiją gamins jai pritaikyta vėjo jėgainė ir vandens baseinėlis, bet ir mikro saulės elektrinę, kuri elektra aprūpins ne tik šią, bet ir kitas 2 STEAM centro laboratorijas.

Pilnai įgyvendinus laboratorijos projektą, joje dirbantys profesionalai galės ne tik ugdyti jaunuosius tvaresnės Lietuvos kūrėjus, bet ir reprezentuos mūsų vis žalesniu tampantį miestą.

PMMC metodininkė Daiva Kiniulienė