Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojos dalijosi savo gerąja patirtimi su Čekijos pedagogais.

Rugsėjo 8-9 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojos Vaida Jucienė ir Gintarė Kolesnikova dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „ELT SIGNPOSTS 2017“ kurią organizavo Čekijos anglų kalbos mokytojų asociacija bei anglų kalbos ir literatūros skyrius. Konferencija vyko Masaryk universitete Brno mieste. Tai ne pirma tokio pobūdžio konferencija organizuojama Brno mieste, kurios tikslas sukviesti anglų kalbos mokytojus – profesionalus pasidalinti savo patirtimi su kolegomis iš Čekijos bei užsienio šalių.

Konferencijos plenarinę sesiją pradėjo įkvepiantis Don Sparling pranešimas „The dark ages: English at the age of „Normalization“, kurio metu lektorius, remdamasis savo asmenine patirtimi kalbėjo apie anglų kalbos mokymą „anuomet“, kada anglų kalbos mokymas buvo keblus ir sudėtingas. Konferencijos metu buvo pristatomi pranešimai apie kalbos mokymo ypatumus naudojant informacines technologijas klasėje, projektinių darbų vaidmenį ugdymo procese, mokinių gebėjimų ir įgūdžių lavinimą ugdant kalbinius įgūdžius.

Mokytojos Vaida ir Gintarė buvo vienintelės dalyvės iš Lietuvos. Jos dar pavasarį dalyvavo Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) organizuotame konkurse, kuriame pristatė jau antrus metus vykdomą projektą „One country – many stories“. Projekto  tikslas ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis, bendrauti ir bendradarbiauti. LAKMA pakvietė mokytojas atstovauti asociaciją konferencijoje bei kolegoms iš užsienio pristatyti savo vykdomą projektą bei jam realizuoti reikalingą darbo platformą.

Darbas konferencijos metu buvo labai intensyvus ir įdomus. Jos metu pristatyta daug metodinės medžiagos, praktinių patarimų, o darbas grupėse leido mokytojams artimiau susipažinti, padiskutuoti, pasidalinti savo patirtimi ir pasisemti naujų idėjų.

Vaida Jucienė ir Gintarė Kolesnikova

21430621_10214252575058463_2132715700528235672_n

IMG_0779