Mokinių konferencija anglų kalba „Iššūkiai užaugina sparnus“

2017-ųjų metų vasario 23 dieną Tauragės Žalgirių gimnazijoje įvyko jau tradicine tapusi respublikinė mokinių konferencija, kuri visada vyksta anglų kalba.

Šių metų konferencijos tema buvo „Iššūkiai užaugina sparnus“. Mokiniai buvo skatinami pasidalinti mintimis apie savo gyvenimo iššūkius, ateities ir karjeros perspektyvas, savanorystę ir kt. Pagrindinis konferencijos tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, plėtoti jų komunikacinius gebėjimus, suteikti mokiniams galimybę pasidalinti savo idėjomis ir patirtimi. Organizatoriai Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojos, o konferencijos partneriai – Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centras.

Į renginį susirinko gausus būrys mokinių iš įvairių Lietuvos miestų ir mokyklų: Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos, Marijampolės sav. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos, Vilkaviškio r. Alvito pagrindinės mokyklos, Telšių „Džiugo“ gimnazijos, Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos, Telšių Žemaitės gimnazijos, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos, Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Tauragės „Versmės“ gimnazijos, Tauragės r. Batakių vidurinės mokyklos ir Tauragės r. Žygaičių gimnazijos.

Konferencijos plenarinėje sesijoje savo mintimis apie iššūkių įtaką paauglių gyvenimui pasidalino svečias iš Klaipėdos, LCC universiteto lektorius Emilijus Gricius, kuris įkvėpė mūsų dalyvius nebijoti iššūkių, o jų ieškoti. Jis skatino veikti ir kuo daugiau bendrauti ne virtualioje erdvėje. Antroji konferencijos dalis vyko grupėse, visi dalyviai buvo suskirstyti į 8 grupes, kuriose veiklą moderavo Žalgirių gimnazijos mokiniai.

Konferencijoje pristatė apie 60 įdomių pranešimų įvairiomis temomis. Visi dalyviai teigė, kad dalyvavimas čia yra didelis iššūkis. Juk šioje konferencijoje ne tik svarbu kalbėti angliškai, bet ir mokėti išreikšti savo mintis, pagerinti bendravimo įgūdžius, mokėti įtikinti auditoriją. Tai savotiška patirtis ir galimybė išbandyti save.

Mokiniai turėjo galimybę balsuoti ir išrinkti patį geriausią, įtikinamiausiai kalbėjusį dalyvį kiekvienoje grupėje. Rezultatus apibendrino ir daugiausia simpatijų sulaukusius pranešėjus paskelbė grupių moderatoriai. Renginio pabaigoje Žalgirių gimnazijos direktorius padėkojo laimėtojams, jie buvo apdovanoti rėmėjų dovanėlėmis.

 

Anglų k. mokytoja Janina Pukelienė