Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas

Sausio 28 d. Tauragės pilies menėse vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas 5 – 12 klasių mokiniams. Konkursas prasidėjo Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro metodininkės Vilmos Vaičekauskienės citata iš Andriaus Mamontovo pasisakymo apie skaitymą. „Knygų skaitymas lavina žmogaus kritinį mąstymą, gebėjimą suvokti tekstą, dovanoja išgyvenimus ir patirtis, kurios tiesiogiai ne visada yra prieinamos. Skaitymas lavina visas savybes, kurios vėliau leis tapti žmogui laimingu ir turtingu. Visomis prasmėmis.“

Šių metų rajoniniame meninio skaitymo konkurso etape dalyvavo 19 iš „Versmės“, Žalgirių ir Žygaičių gimnazijų, „Šaltinio“, Martyno Mažvydo, „Aušros“ ir Tarailių progimnazijų, Jovarų, Batakių ir Gaurės pagrindinių mokyklų. Visi konkurso dalyviai parodė puikius meninio skaitymo gebėjimus ir pradžiugino vertinimo komisiją ir klausytojus gražiu žodžiu ir puikia scenine raiška.

5-8 klasių mokinių amžiaus grupėje pirmoji vieta ir teisė varžytis kitame, regioniniame, etape atiteko Augustei Stonytei, šeštokei iš „Šaltinio“ progimnazijos (mokytoja Birutė Kelpšaitė – Mozurkevičienė). Antroji vieta skirta Titui Bambalaui, M.Mažvydo progimnazijos penktokui (mokytoja Lina Tekorienė). Trečiają vietą dalijasi dvi skaitovės: septintokė Bernadeta Kurlinkutė iš Jovarų pagrindinės mokyklos (mokytoja Jolanta Butkienė) ir Guoda Giedraitė, šeštokė iš Tarailių progimnazijos (mokytoja Rosita Simonavičienė).

                      Vyresniųjų, 9 – 12 klasių mokinių grupėje pirmoji vieta ir teisė atstovauti rajonui atiteko dviem „Versmės“ gimnazijos atstovėms, trečiokei Klaudijai Ramanauskaitei (mokytoja Ilona Samoškienė) ir abiturientei Miglei Ramanauskaitei (mokytoja Nijolė Katauskienė). Antroji vieta teko Žalgirių gimnazijos abiturientei Aistei Rekašiūtei (mokytoja Aristolda Jasevičiūtė) ir „Versmės“ gimnazijos pirmokei Gabijai Gedeikytei (mokytoja Nijolė Katauskienė). Trečioji vieta paskirta Pauliui Mikalauskui, Žalgirių gimnazijos antrokui (mokytoja Rita Marcinkienė)

Konkursą organizavo Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centras bendradarbiaudamas su Tauragės moksleivių kūrybos centru ir Tauragės krašto muziejumi.

Konkurso dalyvius vertino kompetentinga vertinimo komisija – Eugenijus Šaltis (pedagogas, žurnalistas, renginių vedėjas ir režisierius, literatų klubo „Žingsniai“ narys), Ieva Mauragienė (aktorė), Renata Jančiauskienė (Tauragės krašto muziejaus renginių organizatorė – edukatorė), Vituolė Cikienė (ilgametė pedagogė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja). Vertinimo komisijos pirmininkė Jolanta Kazlauskienė (Tauragės moksleivių kūrybos centro direktorė, teatro mokytoja ekspertė, teatrologijos magistrė).

Regioninis meninio skaitymo konkurso etapas vyks š.m. kovo 20d. Jonavoje.

„Skaitydamas pajunti, kad matai pasaulį kito žmogaus akimis, girdi kito žmogaus ausimis, užuodi kito žmogaus nosimi. Net mąstai kito žmogaus galva, o tavo jausmai – kito žmogaus jausmai. Stebuklas! Užvertei knygą ir, žiūrėk, vėl tu esi tu. Tik prisipildęs naujų patirčių!“ (Giedrius Arbačiauskas)

Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro metodininkė Vilma Vaičekauskienė