Š. m. kovo 17 d. Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro padalinio STEAM atviros prieigos centro organizuojama konferencija – praktikumas „STEAM – rytojaus pasaulio kūrėjams 2“ jau antrąjį kartą į gražų būrį sukvietė švietimo bendruomenę. Džiaugiamės, kad vis daugiau mokinių ir mokytojų atranda STEAM ugdymo žavesį. STEAM ugdymas – tai pirmiausia išlaisvintas kūrybiškumas ir vaizduotė, kurie padeda mokiniui pasiekti sėkmę, nes nėra didesnio džiaugsmo kaip atradimo džiaugsmas. Tą atradimo džiaugsmą patyrė mokytojų ir 8-12 klasių mokinių komandos iš viso Tauragės regiono – Pagėgių, Šilalės, Jurbarko ir Tauragės. Renginyje dalyvavo 120 mokinių, 20 mokytojų, daugiau nei 10 Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojų bei kviestinių svečių iš įvairių įstaigų.
Konferencijos – praktikumo dalyvius sveikino Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė, Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Tadas Rapolavičius, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys, Tauragės verslininkų asociacijos narys, „žaliųjų“ idėjų puoselėtojas Sigitas Mičiulis, Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro direktorė Rita Katauskienė bei STEAM centro vadovė Lina Obadauskė.
Konferencijos moderatorius Šilalės kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorius, kultūros projektų vadovas Algirdas Šaulys kėlė klausimą, kodėl STEAM ugdymas yra toks svarbus? Atsakymas gana paprastas – tai vienas šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos disciplinas, siejantis ugdymą su pokyčiais ir progresu, darnaus vystymosi tikslais, realaus pasaulio problemų sprendimu bei formuojantis mokinių kritinį mąstymą, problemų sprendimo gebėjimus.
Pranešimus konferencijoje skaitė Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai: doc. dr. S. Urbonienė „Kas ta matematika ir kam ji reikalinga? Ką veikia matematikai?“, lekt. R.Baublys „Ar klimato kaita paveiks Lietuvos upes ir ežerus“, dr. E.Ščiglinskas „Multimedijos technologijos: tarp iliuzijos ir realybės“, doc. dr. G.Kacienė „Kas žydi vandenyje? Sužinok apie vandens taršą ir jos poveikį ekosistemai“. Džiaugiamės, kad prie dėstytojų komandos prisijungė VDU 4-o kurso studentė, tauragiškė, buvusi Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinė Ema Šilerytė, kuri pristatė bakalaurinio darbo tyrimą „Tauragės miesto įtaka Jūros upės vandens kokybei“.
Praktines veiklas vedė doc. dr. V.Baublys ir dr. V.Tubelytė Nuo genų baltymų link“, doc. dr. D.Miškelytė „Paviršinio vandens kokybės nustatymas“, doc. dr. I.Šatkauskienė „Mikroskopai: pamatyk nematomą ir fantazuok“, doc. dr. M. Maciulevičius „3D animacija“, prof., hab. m. dr. V.Mildažienė – „Gyvybės kapsulės (Kaip tirti augalų sėklas)“. Kiekvieno praktinio užsiėmimo metu mokiniai turėjo patys atlikti dėstytojų parengtas užduotis, ieškoti atsakymų, užduoti klausimus, nebijoti suklysti ir dar kartą bandyti. Juk tik bandydami žengsime pirmąjį žingsnį į sėkmę.
Atidžiausiems, labiausiai įsitraukusiems į paskaitas, greitai ir sumaniai atsakiusiems į klausimus renginio moderatorius įteikė po atminimo dovanėlę.
Šiuolaikiniam ugdymui svarbu ne vien teikti žinias ir mokyti informaciją įsiminti ir atkartoti. Būtina drąsinti mokinius apsvarstyti įvairias prielaidas, analizuoti skirtingus požiūrius, priimti argumentuotus sprendimus. Įrodymais pagrįstas mokymasis per praktinį patyrimą motyvuoja mokinius, skatina labiau domėtis, tyrinėti, taikyti ir kurti. Labai malonu, kad ši konferencija ne tik suteikė daug žinių, gerų įspūdžių, bet padėjo bendrauti ir susirasti naujų draugų.
Už pagalbą ir paramą, organizuojant renginį, nuoširdų AČIŪ tariame Tauragės „Aušros“ progimnazijai, Tauragės rajono savivaldybei, Tauragės apskrities verslininkų asociacijai, UAB „TopasLT“, UAB „Meduolis“, reklamos agentūrai „Reklamuokis“ ir UAB „Verslas kitaip“.
„Studijuok menų mokslą, studijuok mokslo meną. Ugdykis savo pojūčius, mokykis matyti. Suprask, kad viskas siejasi su viskuo.“
Leonardo da Vinci